Jesteś w:  Strona główna
Strona główna

Informacja o zakazie wjazdu na Cmentarze Łostowicki i Centralny „Srebrzysko”

Od 29 października do 2 listopada na Cmentarzach Łostowickim oraz Centralnym „Srebrzysko” obowiązuje całkowity zakaz wjazdu pojazdów.

Zakaz dotyczy  także osób powyżej 65. roku życia oraz osób niepełnosprawnych ruchowo.

 

Przypominamy jednocześnie, że w pozostałe dni wjazd na teren Cmentarza Łostowickiego oraz Centralnego „Srebrzysko” odbywa się na podstawie Regulaminu korzystania z cmentarzy komunalnych w Gdańsku.

Zgodnie z regulaminem wjazd na teren cmentarzy, w celu odwiedzin grobów, możliwy jest w następujących dniach i godzinach:

  • w każdą niedzielę i święta: możliwość wjazdu od godziny 10.00, wyjazd z terenu cmentarza do godziny 15.00,
  • w okresie od 1 kwietnia do 31 października, w dni robocze (od poniedziałku do piątku), możliwość wjazdu w godzinach 7.00- 10.00 oraz  od godziny 15.00 - wyjazd z terenu cmentarza do godziny 18.00,
  • w okresie od 1 listopada do 31 marca, w dni robocze (od poniedziałku do piątku), możliwość wjazdu w godzinach 7.00- 10.00 - wyjazd z terenu cmentarza do godziny 15.00.

Możliwość wjazdu dotyczy wyłącznie  osób  powyżej 65 roku życia oraz osób niepełnosprawnych ruchowo.

Na pozostałych cmentarzach komunalnych nie dopuszcza się wjazdu pojazdów mechanicznych w celu odwiedzin grobów.

W soboty w ogóle nie przewiduje się wjazdu na teren cmentarzy.

Zamierzeniem twórców naszej strony internetowej było dostarczenie możliwie szerokiej wiedzy na temat gdańskich nekropolii. Zamieszczone tu informacje dotyczą zarówno przeszłości gdańskich cmentarzy jak i spraw związanych z ich bieżącym funkcjonowaniem.

W części poświęconej cmentarzom komunalnym znaleźć można szereg praktycznych informacji i zagadnień dotyczących korzystania z cmentarzy. Znajdują się tu m.in. dane kontaktowe do zarządcy i obsługi administracyjnej cmentarzy oraz do siedzib biur cmentarnych, plany cmentarzy, opisy i zdjęcia wybranych nagrobków, pomników i grobów znanych gdańszczan.

Na osobną uwagę zasługuje wyszukiwarka miejsc pochówków – narzędzie dla osób poszukujących istniejących grobów osób zmarłych, pochowanych na gdańskich cmentarzach komunalnych, począwszy od 1945 roku.


 
Na skróty
cmentarze komunalne
©2009-2017 Gdański Zarząd Dróg i Zieleni